• História - stručne

• Z histórie našej školy

Zhrnutie informácií o minulosti školy, ktoré poskytli jej pamätníci. Písomné dokumenty z obdobia založenia školy sa nezachovali.

·        Do založenia súčasnej školy r. 1962 sa vyučovalo v dedine na troch rôznych miestach:

1.     v rímskokatolíckom kostole

2.     v gréckokatolíckom kostole

3.     na traktorovej stanici ( dom Svobodovcov)

Určitú dobu sa vyučovalo aj na smeny.

·        Učitelia a žiaci chodili z okolitých dedín do školy peši, pretože autobusové spoje neboli také bežné ako v súčasnej dobe.

·        Prvé roky po otvorení školy sa počet žiakov pohyboval v rozmedzí 300 až 400. Postupne však klesal. ( Dnes navštevuje školu okolo 125 žiakov.)

·        Vo vtedajšej dobe si žiaci (resp. ich rodičia) nemohli zvoliť ľubovoľnú školu, ktorú budú navštevovať. Jednotlivé dediny mali pridelené základné školy a tie museli žiaci povinne navštevovať.

·        Prvým riaditeľom školy bol pán HERIBAN, ktorý tu pôsobil takmer 20 rokov.

·        Medzi prvých učiteľov školy patrili:

p. KAMINSKÝ, p. DANKOVÁ, p. KOVÁČOVÁ,

p. HRICÍKOVÁ, p. STOŠEKOVÁ, p. BYROVÁ,